כמה עולה פרקט בכל הבית

 

 

כמה עולה לעשות פרקט בכל הבית

חיפוי פרקט לרצפה הפך למאוד פופולארי בשנים האחרונות. אנשים אוהבים את מראה העץ שמעניק לכל חדר מראה יוקרתי במיוחד. המרקם העשיר, הגוונים השונים של העצים והגימורים השונים של רצפת הפרקט מוסיפים יופי וחמימות לחללים כפריים ומודרניים כאחד והפכו למבוקשים ביותר. הפרקט מאוד משדרג את החדרים בהם הוא נמצא  ויש כאלו הבוחרים להתקין פרקט בכל שטח הבית למראה נקי ואחיד. אז כמה עולה לעשות פרקט בכל הבית? על השאלה הזו ננסה לענות במאמר שלפניכם.

 

כמה עולה לעשות פרקט בכל הבית

המחירים של פרקטים מעץ מתחילים בדרך כלל בסביבות 150 ₪ למ”ר, ועשויים גם להגיע ל-250 ₪ למ”ר ויותר. תלוי בסוג העץ ובאיכות שלו. פרקט עץ איכותי, למשל מעץ אלון, יעלה בסביבות 200 ₪ למ”ר. למחיר עלות החומר מתווספת גם עלות ההתקנה שנעה בין 30 ₪ ל-50 ₪.

אחד הדברים שהפך את הפרקט לפופולארי מאוד הוא שכיום הוא לא חייב לעלות כל כך הרבה כסף. יש גם סוגי פרקטים סינטטיים שטווח המחירים שלהם נע בין 30 ₪ ל-50 ₪ למ”ר.

קיימים כמה גורמים מרכזיים שמשפיעים על המחיר כשבאים לבדוק כמה עולה פרקט בכל הבית שיכולים לעזור בהחלטה. למשל, סוג הפרקט, סינטטי או עץ, עובי הפרקט, ארץ המוצא של הפרקט, פרקטים אירופאים יקרים יותר מפרקטים תוצרת אסיה.