בלוג

כך תשמרו על הפרקט שלכם לאורך זמן

לפרקט קיימים יתרונות רבים ולכן חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת נכונה, כדי ליהנות ממנו לאורך זמן. ברוב המקרים הפרקטים מחזיקים שנים רבות וההחלפה נעשית רק כדי לחדש את נראות הבית או כאשר נכנסים דיירים חדשים. 

התקנה נכונה של לוחות הפרקט 

כדי ליהנות מהפרקט שאתם רוכשים אצלנו, יש להתקין אותו באופן הנכון, תוך הצמדה של לוחות העץ זה לזה. ההצמדה חשובה מאד כדי לא ליצור מרווחים בין הלוחות, אשר עלולים לאפשר למים לחלחל פנימה ולהרוס את המשטחים. 

לוחות העץ מיוצרים בכמה אופציות, לוחות צרים, רחבים, ארוכים או קצרים. ההתקנה הנכונה מראה ומדגישה את פסי ההצמדה בין הלוחות, דבר אשר גם הוא מוסיף יופי רב לכל חדר. 

תחזוקה נכונה של הפרקט 

הדרך היעילה ביותר היא לבצע את ניקיון הפרקט בשני שלבים. בשלב הראשון יש לנקות את המשטח באמצעות שואב אבק בעל כושר יניקה גבוה, אשר סופח את כל הלכלוך שהצטבר על המשטח כמו חול ואבק. השלב השני הוא ניקיון של הפרקט באמצעות מטלית לחה, אשר מכילה מים וחומר ניקוי ייעודי לפרקט. 

עוברים על פני כל השטח כולל כל הפינות והנישות פעם אחת או פעמיים והפרקט נקי. זמן הייבוש הוא קצר מאד ותוך כמה דקות אפשר לחזור ולשהות בחדר.

שימוש בחומרים מסוימים עלול להזיק לפרקט ולכן אין להשתמש בחומרי ניקוי אשר מתאימים למרצפות או בחומרים חזקים כמו אקונומיקה, העלולה לפגוע בצבעיו.

לאור העובדה שמדובר בעץ, לא מנקים אותו עם כמות גדולה של מים, כדי לא לפגוע בחיוניות ובנראות שלו מצד אחד וגם כדי שהוא יחזיק מעמד פרק זמן ארוך יותר. 

פעילות יום יומית בחדרים 

הפרקט מיועד לדריכה, או לישיבה עליו. לא נעשים עליו שימושים אחרים כדי לא לפגוע במרקם שלו, בדוגמה או בצבעיו. מומלץ לא לסחוב או לגרור פריטים כבדים, כיוון שהם עלולים להותיר עליו שריטות אשר ייראו כל הזמן. דבר נוסף הוא להימנע מצעידה עליו באמצעות נעלי עקב אשר גם הן יכולות להשאיר סימנים של העקב. אם יש בבית חיות מחמד, יש לשים לב שהן לא מותירות סימנים באמצעות הציפורניים שלהם ולכן חשוב לגזוז אותן במועד. 

אחזקה שנתית של הפרקט 

חברות תחזוקה מקצועיות, מציעות תחזוקה שוטפת של הפרקט אחת לשנה. יש להן חומרי ניקוי ייעודיים ומיוחדים וכך העובדים מקרצפים את הפרקט באופן מאסיבי. בדרך זו הצבע המקורי של הפרקט חוזר לשלוט במשטח העץ. העובדים מבצעים גם תיקונים במידת הצורך אם קיימת שחיקה של הפרקט, או שאחד מהלוחות נשבר ולכן יש להחליף את כולו.

היצע נרחב של פרקטים 

בשנים האחרונות קיימת דרישה אשר הולכת וגוברת לנושא הפרקטים, אתם מוזמנים לאולם התצוגה שלנו, כדי להיחשף לדגמים המובילים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *